Ładowanie

Pomoc finansowa dla kandydatów

„Klasa” to autorski program stypendialny Fundacji BNP Paribas, który od 19 lat umożliwia zdolnym absolwentom szkół podstawowych, pochodzących z mniejszych miejscowości, naukę w renomowanych liceach w 5 miastach akademickich w Polsce – Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie i Gdyni.  Do tej pory z programu skorzystało blisko 800 uczniów z 350 miejscowości. Program istnieje od  2003 r. Bank BNP Paribas przekazał na jego funkcjonowanie 24 miliony złotych.

Kryteria przyjęcia do programu:

• średnia powyżej 4,5 po I semestrze ósmej klasy szkoły podstawowej i/lub tytuł laureata/finalisty olimpiady lub konkursu przedmiotowego i/lub inne osiągnięcia naukowe, artystyczne, społeczne,
  • pochodzenie z miejscowości do 100 tys. mieszkańców,
  • dochód nieprzekraczający 1200 zł na osobę w rodzinie,
  • rekomendacja wychowawcy lub dyrektora szkoły,
  • ponadprzeciętna motywacja i zaangażowanie społeczne.

Co oferujemy:

• pełne wsparcie w trakcie 4 lat nauki w liceum (m.in. internat, wyżywienie, kieszonkowe, podręczniki, wycieczki szkolne, wyjścia kulturalne, stała opieka wychowawcy i pedagogów),
  • stypendium finansowe na I roku studiów,
  • udział w integracyjnym obozie językowym oraz obozie wakacyjnym,
  • wsparcie działań wolontariackich,
  • dostęp do nagród stypendialnych,
  • dalszy rozwój w ramach działalności Stowarzyszenia Absolwentów Programu Klasa.

Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022 rozpoczęła się 15 lutego i potrwa do 15 kwietnia.  Na najzdolniejszych 8-klasistów czeka 50 miejsc. Do programu można aplikować poprzez formularz on-line dostępny na stronie fundacji.

Film promujący >> https://youtu.be/ezrWYkjDCsg

Kontakt >> klasa@bnpparibas.pl

Kryteria przyjęcia do programu:

• pochodzenie z miejscowości do 100 tys. mieszkańców,
  • dochód nieprzekraczający 1200 zł na osobę w rodzinie,
  • rekomendacja wychowawcy lub dyrektora szkoły,
  • ponadprzeciętna motywacja i zaangażowanie społeczne.

Co oferujemy:

• stypendium finansowe na I roku studiów,
  • udział w integracyjnym obozie językowym oraz obozie wakacyjnym,
  • wsparcie działań wolontariackich,
  • dostęp do nagród stypendialnych,

Film promujący >> https://youtu.be/ezrWYkjDCsg

Kontakt >> klasa@bnpparibas.pl

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)